Ostatni weekend Festiwalu

Dziś ostatni dzień Festiwalu. Serdecznie zapraszamy na nasze ostatnie seanse – o 16.00 w Multikinie 51 odbędzie się ostatni seans laureata tegorocznych Złotych Koziołków, czyli „Daleko, daleko”. Film o przygodach dzielnego króliczka Johana jest przeznaczony dla dzieci od 6 lat, dlatego bardzo polecamy ten film rodzinom z dziećmi. A o 15.30 i 16.30 w Scenie Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka i Teatru Łejery na najmłodszych czekają pokazy „Patchworkowych zwierzątek i przyjaciół” w ramach Ale Kino! Najnajmłodszego widza, na które zapraszamy rodziców z bardzo małymi dziećmi (od 2 do 4 lat).

Wczoraj o 12.00 w poznańskim ratuszu ogłosiliśmy festiwalowe werdykty. Autorzy nagrodzonych filmów odebrali nagrody i zebrali burzę oklasków, po czym wybrali się na wycieczkę tramwajem po Poznaniu. Natomiast o 18.00 w Sali Wielkiej CK Zamek odbyła się Gala Festiwalu, na której wystąpił zespół SzaZa oraz duet Iza Kowalewska i Ryszard Bazarnik.

Mikołajki na Ale Kino! upłyneły pod znakiem seansów Ale Kino! Z rodziną. Pokazaliśmy m.in. „Mały rondelek Anatola i inne krótkie filmy”, „Gwiazdkę Solana i Ludwika” i „Lolę na Ziarnku Grochu”, po której z widzami spotkali się reżyser Thomas Heinemann i aktorka Tabea Hanstein. Wczoraj odbyły się również ostatnie podczas Festiwalu pokazy filmów dla młodzieży – na kinowym ekranie pokazały się „Kiss Me You Fucking Moron”, „Wyspa kukurydzy”, „Han Gong-ju” i „Bitelsi”.

Festiwal Ale Kino! kończy się dzisiaj. Dziękujemy wszystkim za udział w Festiwalu i zapraszamy za rok. Będzie jeszcze lepiej!

Data: 
07.12.2014